Szczotki techniczne

W naszej bogatej ofercie znajdziesz wysokiej jakości szczotki techniczne, które stosuje się w wielu branżach, w tym w rozmaitych gałęziach przemysłu. Poza takimi szczotkami, jak talerzowe, walcowe czy wieńcowe, oferujemy również szereg innych szczotek technicznych. Stawiamy na ciągły rozwój i stale poszerzamy nasz asortyment, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów.

Systematycznie wprowadzamy do oferty nowe modele szczotek technicznych, takie jak np. szczotki przemysłowe listwowe czy szczotki do strukturyzacji drewna. Oferujemy również szczotki, które mają zastosowanie w myjniach samochodowych lub szczotki do zamiatania pasów startowych lotnisk i dróg. Podobnie jak inne modele, są one niezastąpione podczas prac konserwacyjnych, ale mają również inne zastosowania – niekiedy tak szerokie, że nasze produkty można uznać za uniwersalne.

Z zaangażowaniem podchodzimy do każdego zlecenia i zapewniamy fachowe doradztwo. Prowadzimy konsultacje z Klientami, dzięki czemu dobieramy rozwiązania idealnie dopasowane do konkretnego zastosowania. Wśród usług firmy D.S. Sales znajduje się również regeneracja szczotek technicznych i przemysłowych – serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

SZCZOTKI DO SZOROWAREK

Szczotki do szorowarek stosowane są nie tylko w szorowarkach, jak wskazywałaby nazwa, ale także w szczotkach szlifierskich w przemyśle drzewnym. Głowica tego typu szczotki zbudowana jest z korpusu nośnego oraz wymiennych wkładów ściernych umieszczonych na jej obwodzie. Szczotki ścierne dostępne są w oprawie plastikowej i aluminiowej. Wypełnienie to głównie PP i PE. Dostępne są następujące rodzaje szczotek do szorowarek:

 • talerzowe,
 • walcowe.

SZCZOTKI DO ZAMIATANIA LOTNISKOWYCH PASÓW STARTOWYCH

Posiadamy szczotki do zamiatarek czyszczących pasy startowe na lotniskach, znanych również pod nazwą oczyszczarek lotniskowych. Tego typu szczotki są wykonane inną technologią niż typowe szczotki do zamiatarek drogowych, które również znajdują się w naszej ofercie. Wśród ich zastosowań należy wymienić skuteczne usuwanie śniegu i lodu z pasów startowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Rodzaje i wymiary:

 • polipropylen (PPN) Ø 2 x 3 mm,
 • zaciskane stal ocynk drutu 0,45 mm.

Zastosowanie w maszynach:

 • BUCHER-SCHÖRLING, SCHMIDT

SZCZOTKI DO ZAMIATAREK DROGOWYCH Z PĘCZKÓW

Oferujemy szczotki typu pęczki gotowe, wymienne elementy do zamiatarek drogowych. Spośród zalet tego systemu wymienić można m.in. niskie koszty transportu. Każdy pęczek jest zamocowany oddzielnie, co umożliwia jego łatwą wymianę.

Rodzaje i wymiary:

 • płaski drut stalowy 3,3 x 0,6, 2,8 x 0,45 mm,
 • polipropylen (PPN) Ø 2 x 3 mm,
 • Poliamid (PAD) Ø 2 x 3 mm,
 • mieszane MIX + PPN,
 • drut + PAD.

Osadzone na blasze stalowej.

SZCZOTKI NIETYPOWE

W naszej ofercie znajdują się również nietypowe szczotki techniczne, do których można zaliczyć m.in. szczotki do płytek, do usuwania rdzy oraz szczotki do czyszczenia tulei i rolek. Projektujemy i produkujemy wszelkie wyroby z włosiem czyszczącym, które mogą zainteresować naszych Klientów.

Potrzebujesz szczotki technicznej dostosowanej do wymagań konserwatora zabytków? A może do dopasowanej do parametrów maszyny stosowanej w przemyśle spożywczym, która została już wycofana z produkcji? Zgłoś się do nas, a stworzymy dla Ciebie projekt idealnie odpowiadający Twoim potrzebom. Mamy doświadczenie w tworzeniu szczotek z zastosowaniem w przemyśle budowlanym, wulkanizacyjnym czy motoryzacyjnym.

Proponujemy m.in. szczotki z drewnianą rączką z drutem ze stali nierdzewnej w wymiarach:

 • 15mm,
 • 18mm,
 • 22mm,
 • 28mm.