Szczotki do strukturyzacji drewna

W ofercie posiadamy szczotki do strukturyzacji drewna. Mogą one być wykorzystywane zarówno przez amatorów-pasjonatów, jak i przez profesjonalistów związanych z przemysłem drzewnym. Oferujemy wyroby przeznaczone do szczotkowania twardych i miękkich gatunków drewna, zatem sięgając po nasze szczotki, będziesz mógł poddać obróbce zarówno sosnę, jak i jesion. W asortymencie mamy produkty odpowiadające parametrom najpopularniejszych szlifierek kątowych znajdujących się obecnie na rynku. Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia u nas szczotki o nietypowej specyfikacji.

Na czym polega strukturyzacja drewna?

Strukturyzacja drewna, czy też szczotkowanie drewna, to proces polegający na mechanicznym usuwaniu warstw surowca, najczęściej w celu celowego postarzenia go i uzyskania efektu rustykalnego. To bardzo tania i popularna metoda obróbki drewna, dzięki której wyrób zyskuje na walorach estetycznych i wpisuje się w popularne obecnie trendy aranżacji wnętrz.

Do czego jeszcze służy szczotka do strukturyzacji drewna?

Szczotka do strukturyzacji drewna może służyć nie tylko do szczotkowania materiału drzewnego. Sprawdza się też w przypadku takich surowców jak metal i tworzywa sztuczne, wykorzystywana jest również do szlifowania różnorodnych powierzchni płaskich i profilowych w celu nadania im odpowiedniej struktury. Wypełnienie to głównie tworzywo Tyneks z kryształkami ściernymi. Co więcej, oferujemy możliwość regeneracji wyeksploatowanego wyrobu. Zachęcamy do zakupu naszej uniwersalnej szczotki do strukturyzacji drewna.