Szczotki do warzyw

Produkujemy przemysłowe, walcowe szczotki do warzyw i owoców. Nasze produkty znajdują zastosowanie w różnego rodzaju przetwórniach spożywczych: służą do mechanicznego czyszczenia produktów. Do produkcji technicznych szczotek do warzyw wykorzystujemy sprawdzone materiały, które pomyślnie przeszły niezbędne testy umożliwiające stosowanie ich w przemyśle spożywczym. Nasze szczotki nadają się do kontaktu z owocami i warzywami. Oczyszczone naszymi szczotkami walcowymi produkty spożywcze powinny bez problemu przejść wszelkie kontrole jakości w tym zakresie.

Istnieje możliwość zakupu gotowych szczotek lub złożenia indywidualnego zamówienia, by idealnie dopasować szczotkę do konkretnego modelu szczotkarki do warzyw (maszyny myjącej warzywa). Nasze produkty można wykorzystywać zarówno w celu mycia warzyw i owoców na sucho, jak i na mokro.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szczotki do warzyw?

Produkowane przez nas szczotki do warzyw i owoców pozwalają na skrupulatne oczyszczenie żywności, jednocześnie nie narażając jej na uszkodzenia, które obniżyłyby jej wartość rynkową. Pomagamy w wyborze odpowiedniego rodzaju i gęstości włosa w zależności od potrzeb, jakie są poddawane myciu w przedsiębiorstwie Klienta. Inne parametry powinny cechować szczotkę walcową, której zadaniem jest oczyszczenie jabłek czy ziemniaków, a inne – szczotkę do truskawek. W zależności od preferencji Klienta możemy zaproponować szczotki z włosiem naturalnym lub sztucznym: obie mają swoje wady i zalety, o których trzeba wiedzieć.