Szczotki techniczne wieńcowe

W D.S. Sales oferujemy rozwiązania doskonale dopasowane do potrzeb naszych Klientów. W asortymencie znajdziesz wysokiej jakość szczotki techniczne, w tym szczotki wieńcowe, które zapewniają komfortową i skuteczną pracę firmom komunalnym. Stosuje się je do zamiatarek i maszyn czyszczących. Zaletą szczotek wieńcowych jest możliwość szybkiej wymiany zużytych pierścieni.

W asortymencie mamy gotowe, wieńcowe szczotki techniczne z różnego rodzaju materiałów w rożnych kolorach – druciane i z tworzywa sztucznego. Na życzenie Klienta możemy wyprodukować na indywidualne zamówienie szczotkę o różnych parametrach.

Jak powstają szczotki wieńcowe?

Na etapie projektowania szczotek wieńcowych bierze się pod uwagę szereg czynników, które wpływają na końcowe ich parametry, m.in. określa się, jaki rodzaj podłoża będą oczyszczać. Nie bez znaczenia jest również model zamiatarki lub maszyny czyszczącej, do której mają zostać dopasowane. Nasi projektanci pracują nad stworzeniem jak najlepszych rozwiązań technicznych.

Produkcja szczotek wieńcowych opiera się na zasadzie zaciskania włosia czyszczącego w metalowy profil. Najczęściej włosie powstaje z drutu poddanego specjalnym procesom technologicznym, które zapewniają uzyskanie charakterystycznego, pofalowanego kształtu. To właśnie drucianemu wieńcowi, który zespajany jest z rdzeniem w kształcie pierścienia, szczotki wieńcowe zawdzięczają swoją nazwę. Ostatnim etapem jest zespawanie i ewentualne sprasowanie, po którym gotowy produkt zyskuje swój oryginalny kształt.

Proces produkcyjny umożliwia uzyskanie szczotek o dowolnej średnicy. Końcowy produkt jest przycinany na wymiar podany przez Klienta.

Dlaczego warto wybrać nasze szczotki wieńcowe?

Decydując się na techniczne szczotki wieńcowe firmy D.S. Sales, masz gwarancję najwyższej jakości. Wyróżnia nas ponad dwudziestoletnie doświadczenie i dzięki temu zapewniamy naszym Klientom specjalistyczne szczotki, doskonale dopasowane do konkretnego rodzaju działalności. Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego katalogu. Tam znajdziesz pozostałe produkty, w tym szczotki wykorzystywane w myjniach samochodowych oraz do zamiatania pasów startowych na lotniskach.

Rodzaj tworzywa i wymiary:

  • zaciskane drut stalowy cynk 0,45, 0,7, 0,8 mm
  • polipropylen (PPN) od Ø 1 mm do Ø 2×3 mm
  • Poliamid (PAD) od Ø 1 mm do Ø 3 mm

   *maksymalna średnica zewnętrzna zależy od długości prasowanego materiału (max 500 mm) + średnica rdzenia. Na przykład: 500 + 500 + 255 = Ø Ø 1255mm

Rdzeń – wewnętrzna średnica

  • metalowa płytka Ø 62, 77, 112, 128, 160, 178, 210, 220, 255, 300 mm

Zastosowanie:

Do zamiatarek: Johnston, BRODD-SON, BOBCAT, skarabeusz, MULTICAR, SEMAT.
Pierścień szczotki można zamontować w każdym typie maszyny zamiatającej.

Do wypełnień szczotek stosujemy różne materiały od naturalnego włosia poprzez PP, PE, PA, Tynex do drutów szczotkarskich w zależności od potrzeb klientów.