Zastanawiałeś się może, co sprawia, że samochód z myjni wyjeżdża niezarysowany? Albo rozważasz stworzenie takiego miejsca dla kierowców i ich aut? Z tego artykułu dowiesz się, jakie szczotki techniczne stosowane są w myjniach samochodowych. Zanim jednak znajdziesz odpowiedź na to pytanie, warto zastanowić się nad definicją szczotki technicznej. Czym ona jest?

Czym są szczotki techniczne?

To szeroka gama sprzętów, które wykorzystywane są w najróżniejszych dziedzinach i etapach produkcji – od logistyki, przez obróbkę szkła i ceramiki po właśnie myjnie samochodowe. Szczotki techniczne to specjalistyczny sprzęt, który składa się z nasady szczotki i włosia. To ostatnie decyduje o zastosowaniu tego urządzenia. W zależności, w jakich procesach szczotka będzie brała udział, takie włosie dobiera się do niej. Włosie może przylegać punktowo, albo rozchodzić się po powierzchni. Jeżeli interesuje Cię ta dziedzina i chciałbyś skorzystać z zakupu szczotek technicznych, to skontaktuj się z producentem. Zatem, jak myślisz, jakie szczotki znajdują się w myjniach?

Jakie szczotki używane są w myjniach samochodowych?

Ze względu na to, żeby samochód wyjechał z mycia nieporysowany, w szczotkach technicznych stosuje się włosie PE. Jakie cechy ma taki rodzaj włosia w szczotce?

  • Nie jest odporne na ścieranie, dzięki czemu masz pewność, że nic się nie stanie karoserii.
  • Ma wysoką odporność na niskie temperatury, przez co może z powodzeniem szorować i polerować samochód podczas zimy.
  • Jest stosunkowo lekkie, co sprawia, że szczotka może być gęsta.
  • Ma bardzo małą nasiąkliwość, więc duże ilości wody nie wpływają na efektywność działań tej szczotki technicznej.
  • Włosie może pracować w wysokich temperaturach zarówno na sucho, jak i na mokro.

Włosie PE oznacza, że zostało stworzone z polietylenu. Właśnie takie cechy, jak te podane powyżej, ma owa substancja. Dlatego nie obawiaj się automatycznych myjni samochodowych – włosie w nich zostało odpowiednio dobrane do karoserii auta.