eżeli Twoja firma posiada duże przestrzenie, takie jak hale magazynowe czy sklepowe, to szorowarka jest rozwiązaniem dla Ciebie. Czym jest to urządzenie? To specjalistyczny sprzęt do szorowania i czyszczenia podłóg, który często występuje z fotelem dla operatora. Zdarzają się też modele mniejsze – prowadzone ręcznie lub po prostu bardziej kompaktowe. Sprawdzają się na dużych powierzchniach, oszczędzając czas i pieniądze na myciu powierzchni płaskich. W czasie eksploatacji szorowarki zużywają się szczotki. Jak najlepiej konserwować ten element omawianego sprzętu? Czy postawić na regenerację? A może kupić nowe szczotki? W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę.

Czy regeneracja szczotek do szorowarek się opłaca?

Pierwszym sposobem na odnowienie szczotek w szorowarce jest regeneracja. Polega ona na nabiciu nowym włosiem sprzętu. To rozwiązanie na pewno bardziej ekologiczne. Nie wymaga wymiany całej szczotki, tylko jej elementu. Ale czy jest to sposób równie skuteczny? Warto zdać sobie sprawę z tego, że czasem nie masz możliwości sprawdzenia dokładnie, czy spadek wydajności szorowarki zależy tylko od włosia. Często również tarcze ulegają uszkodzeniu, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Ponadto regeneracja nie daje stuprocentowej pewności, że sprzęt będzie czyścić tak, jak należy. Co wtedy zrobić? Zainwestować w nowe szczotki do szorowarki. Jakie zalety niesie ze sobą takie rozwiązanie? Tego dowiesz się w kolejnym akapicie.

Dlaczego warto zainwestować w nowe szczotki do szorowarek?

W takiej sytuacji masz pewność, że Twoje urządzenie będzie czyścić z zadawalającym efektem. Nowe szczotki do szorowarki zapewniają efektywność czyszczenia powierzchni. Oprócz tego pozwalają Ci na dłuższą żywotność całego urządzenia. Warto czasem zapłacić więcej, żeby mieć pewność co do działania szorowarki. Tym bardziej, że szczotki w tym urządzeniu zazwyczaj nie są objęte naprawą gwarancyjną!